Altınçağ Yolunda

Çanakkale Şehitleri Anısına…
10 Mayıs, 2015 - 10:35 - Bu sayfayı paylaşın :   
-A +A

Nesilden nesile aktarılan bir çok ideoloji, öğreti bir çok hikaye, masal, vs var. Gerek büyüklerimizin bizlere aktardıkları ile gerekse okuduklarımız ve öğrendiklerimizle yaşadığımız bu coğrafya üzerinde sorumlu düşünceye sahip olarak bu bilinçle hareket etmekle mükellefiz. Üzerinde yaşadığımız ve nice şehitlerin kanları ile bedel ödenerek kazanılmış bu toprakların kıymetini bilerek ecdadın zahmetlerine fedakârlıklarına nankörlük etmeden. Mete, Cengiz, Kürşad, Attila, Alparslan, Kılıçaslan, Ertuğrul ve şanlı nesli ile 3 kıta üzerinde Türk İslam birliği temelleri üzerinde  milletler arası birlikteliği layığı ile sağlamış, kendinden olmayana da kendi hak ve hürriyetlerini adalet üzere hakkını teslim etmiş, ülküsü ve idealinden zerre şaşmamış, geçmişinden aldığı emaneti nesline teslim etme muzafferiyetine ermiş bir milletin övünçlü nesilleriyiz. Lakin son 100 yıllık zaman diliminde bizi kendi insanlarımızdan uzaklaştırmak için türlü nifakları aramıza sokmaya gayretkeşlik gösteren düşman! Zamana ve mekâna sahip olabilecek benliğimizdeki nüveyi bilmekte, damarlarımızda dolaşan asil kan ile göstereceğimiz kudretten ürkmekte. Her daim düştüğü yerden kalkmasını bilmiş, her düştüğü sıkıntı ve zorluklardan daha da güçlenerek çıkmış Zümrüdü Anka misali asla son bulmadan Diriliş! göstermiş bu millet hükümranlığını tekrar kazanmak üzere. Ancak 1914 savaşı sonrasında uzak kaldığımız aramıza hasret ateşinin düştüğü kardeş topluluklar kardeş milletler ile bağlarımızı da koparmamamız gerekliliği hatırımızdan çıkmamalı. Milli birlik ve beraberliğimizi sağladığımız anlarda asla kardeşlerimizi bir kenara iterek yalnızlaştırmamalıyız. Dünya tarihinde hak etmediği ihanete uğrayan tek millet olsak ta acıyla kinle nefretle değil sevgiyle kardeşlikle birleştirici olarak ağabeylik rolümüzün hakkını vererek ülkümüzde, dilimizde ve işimizde birliği tesis edebilmek için azmetmeliyiz. Bu sayede artık hasretler vuslatla neticelenecektir. Bu amaçla kazanacağımız muvaffakiyet Azerbaycan’dan Bosna’ya Filistin’den Kırım’a kadar Kudüs’te  Musul’da, Kahire’de, Kerkük’te, Şam’da  Bağdat’ta  ve ecdadımızın emaneti bir çok şehirde bizimle gururlanan kardeşlerimizin sevinci olacaktır. Bu maksatla hem geçmişimizi okuyarak hem de geleceğe yön verecek gerçek manada zahiri ve batini aydınlanmış bir nesil yetiştirmeliyiz. Ebeveynler olarak üzerimizde büyük sorumluluk var. Kibirden arınmış elmaların kızıllaşması bu aydınlanmanın müjdecisi. Türlü şan şöhret ya da makam mevki madalyalar uğruna yapılmamış olanı yapıldı deme cüretini göstermiş, meşrebine göre haksızın yanında yer almış, mazluma sırtını dönmeye yeltenmiş içimizde çürük elmalar olsa da biz tarihimizin, bu toprakların yıldırım bekçileri olmakla, gelecek nesle sadakatle emaneti teslim etme çabamızla gururlanıyoruz.

Yapmış oldukları fedakarlıkları , feragat ettiklerini , çileleri, zahmetleri bir an bile dile getirmeden kollarını melek kanatları gibi açıp ne olursak olalım, neye dönüşürsek dönüşelim bir an tereddüt etmeden  sevgisi ile bizi her daim sarıp sarmalayan annelerimiz. Yarın anneler günü. Bu vesile ile de tüm annelerin , annelerimizin bu gününü en içten duygularımla tebrik ediyorum.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nisan ayı en çok satan kitaplar

15 farklı sitenin(Akçağ-Antoloji-Arkadaş Kitabevi-D&R-Hepsi Burada-İdefix-İnkilap Kitabevi-Kitap Ambarı-Kitapaşkı-Kitapsepeti-Kitaptek-Pandora-Kitapyurdu-Reyhanikitapmarket-Kitapseç

) en çok satanlar listelerini harmanlayarak oluşturduğumuz çok satanlar listemizde ilk sırada İlber Ortaylı’nın yeni kitabı Türklerin tarihi var.

1-Türklerin Tarihi-İlber Ortaylı-Timaş Yayınları

2-Ruhum Kıyama Kalktı-Emrullah Özdemir-Akçağ Yayınları

3-Hz Peygamberin Kulluk Hayatı-Seyda Muhammet Konyevi-Reyhani Yayınları

4-Kocan Kadar Konuş Diriliş-Şebnem Burcuoğlu- Dex Kitap

5-Trendeki Kız-Paula Hawkins-İthaki

6-Allah De Ötesini Bırak 2-Uğur Koşar- Destek yayınları

7-Koyu Gri Seneler-Dursun Kuveloğlu-Akçağ Yayınları

8-Kafamda Bir Tuhaflık-Orhan Pamuk-Yapı Kredi Yayınları

9-Agapi-Sarah Jio-Pena yayınları

10-Masal Terapi-Judith Malika Liberman-Doğan Novus

11-Elif Gibi Sevmek-Hikmet Anıl Öztekin-Yakamoz Kitap

12-Bülbülün Kırk Şarkısı-İskender Pala- Kapı Yayınları

13-Labirent Ölüm Emri-James Dashner-Pegasus Yayınları

14-Cemaatin İflası-Hanefi Avcı-Tekin Yayınevi

15-Devir-Ece Temelkuran-Can Yayınları

Kategori: