BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NUN HATAY MİTİNGİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hoşgörü kenti Hatay'dan çok önemli mesajlar verdi. Tayfur Sökmen, Cemil Meriç, Habib-i Neccar ve Bayezıt-i Bistami Hz. ne selam olsun diyerek, Hatay'a olan katkılarını anlattı.
11 Mayıs, 2015 - 12:49 - Bu sayfayı paylaşın :   
-A +A

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Hatay birlik ve beraberliği korumaya devam edecek miyiz? Aramıza fitne sokmaya çalışanlara ders verecek miyiz? Siz barışın en güzel timsallerisiniz.

Bu ateş çemberi içinde demokrasisi ve birliğiyle ayakta olan tek ülke Türkiye'dir. Darbelere son verdik mi? AK Parti birlik ve vahdet demektir. Başörtülü kardeşlerimiz meclise girdi mi?

KAPIMIZA GELENE SEN KİMSİN DİYE SORMADIK

- Suriye'de zulüm ve katliamlar yaşandı. 400 bin kardeşimiz şehit edildi. 5 milyon Suriyeli ülke dışına kaçtı. Hiçbir zaman ayrım yapmadık. Kapımıza kim geldiyse mazlum olarak sahip çıktık. Sen Türkmen misin, Kürt müsün, Sünni misin diye sormadık. Müslüman veya Hıristiyan mısın diye sormadık. Mazlumu zalime teslim etmedik.

SİZLER HABİB-İ NECCAR'SINIZ

- Siz Hataylılar gelen mazlumlara siz kucak açtınız. Alınlarınızdan öpüyorum. Siz Hataylılar siz insanlık dersi verdiniz. Hem Esed'e hem dünyaya hem de Kılıçdaroğlu'na insanlık dersi verdiniz. Allah sizden razı olsun Hataylılar. Habib-i Neccar'ın huzuruna çıkarsın Allah'ım sizi. Bahçeli'ye Türkmenleri sordum. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na "Türkmenler'i veremezsin" diyemedi.

TÜRKİYE İLE SURİYE ARASINDA SINIR OLMAYACAK

- Suriye halkının gerçek temsilcileri Şam'a oturduğunda Türkiye ile Suriye arasında sınır olmayacak.

ESED'E ŞARKI YAZANLAR

CHP'nin Hatay'daki liste başı Esed'e şarkı yazan bir adam. Hatay bunlara oy verir mi? Esed'e şarkı yazanlar Esed'in yanına gitsinler. Zalimlerle hesabımız var.

Başbakan Davutoğlu Aralık ayında Hatay İl Kongresinde, İskenderun'a Üniversite sözü verdiklerini, şimdi bu sözlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Davutoğlu, Onlar konuşur, Ak Parti Yapar, sloganını sık sık dile getirdi.

 

Kategori: