Başsavcılık açıklaması Doğan Medya'yı tedirgin etti

iktidar olsa da olmasa da, koalisyon olsa da olmasa da, biz hukuk içinde soruşturmalarımıza devam edeceğiz vurgusu yapılıyor” değerlendirmesi doğan medyasını rahatsız etti...
16 Haziran, 2015 - 18:16 - Bu sayfayı paylaşın :   
-A +A

HÜKÜMET OLSA DA OLMASA DA KARARLILIK

Ankara Adliyesi koridorlarında Doğan Medya’daki haberlerle ilgili “Eğer açıklamada biz yanlış yapmışız, soruşturmalardan dönülseydi. O zaman soruşturmaların iktidarın dediğiyle yapıldığı anlaşılabilirdi ancak tam tersine açıklamada iktidar olsa da olmasa da, koalisyon olsa da olmasa da, biz hukuk içinde soruşturmalarımıza devam edeceğiz vurgusu yapılıyor” değerlendirmesi yapıldı.  

28 ŞUBAT’IN SİVİL AYAĞI

Ankara Başsavcılığının “kararlılık” vurgusu yaptığı soruşturmalar arasında 28 Şubat süreci soruşturmasının sivil ayağı da var. Başsavcılık bu soruşturma kapsamında 7 kurumdan başta Doğan Medya olmak üzere dönemin medya patronlarının aldığı ihaleler hakkında detaylı bilgi talep edilmişti. Bu talep sonrasında Doğan Medya, Ankara Başsavcılığının tüm işlemlerine karşı muhalif bir tutum alması dikkat çekti.

TAVİZ YOK VURGUSU

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamasında “Türkiye Cumhuriyeti yasaların suç saydığı eylemleri işleyenler her kim ya da hangi suç örgütü olursa olsun, bu kişilere ve suç örgütlerine karşı açılmış bulunan ya da gelecekte açılacak olan soruşturmalarımız, değişen hiçbir durum koşuldan etkilenmeksizin ve hiçbir taviz verilmeksizin hukuk kuralları çerçevesinde  sonuna kadar yürütülecektir” denilmişti.

Kategori: