Davutoğlu: Çatı çete, bunun adı çatı çete

Başbakan Davutoğlu, partisinin Sincan mitinginde konuşuyor.
2 Haziran, 2015 - 09:08 - Bu sayfayı paylaşın :   
-A +A

AK Parti Genel Başkanı ve BaşbakanAhmet Davutoğlu, seçime 6 gün kaldığını, safların netleşmeye başladığını belirterek, "Bir baktınız ana muhalefet partisi, bir taraftan DHKP-C ile bir taraftan paralelle işbirliği yapmaya başladı. Kılıçdaroğlu ve CHP, HDP ile perde gerisinden görüşüyor. Bakıyorsunuz MHP ile HDP paslaşıyor ve bunların arkasında da paralel çete, bütün bunları organize etmeye çalışıyor" dedi.

Ahmet Davutoğlu, muhalefetin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde anlaşarak çatı kurduğunu; ancak seçmenin çatı adayına gerekli dersi verdiğini söyledi. Birilerinin "cumhurbaşkanı olamaz" dediği Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olduğunu ifade eden Davutoğlu şöyle konuştu;

"Şimdi de sadece çatı aday değil, çatı bir çete kuruyorlar. Çatı çete, bunun adı çatı çete. Nasıl bir çatı çete biliyor musunuz  Üç tane muhalefet partisi CHP, MHP, HDP. Birbirlerine daha hiç söz ettiklerini gördünüz mü  MHP hiç HDP'ye dönüp 'Bu millet, bu vatan bölünmez otur oturduğun yere' diyor mu  HDP, MHP'ye dönüp 'Neden geçmişte şunları yaptın' diye soruyor mu  CHP, HDP'ye laf ediyor mu  CHP, zaten MHP ile ortak. Peki dertleri kimle  Dertleri AK Parti'yle. Ama esas dertleri milletle.

"ESKİDEN F TİPİ DERLERDİ ŞİMDİ PARALELİ SAVUNDULAR"

Sadece onlar mı, eskiden CHP'nin ulusalcıları paralelcilere, 'f tipi' derdi, şimdi paraleli onlar savunuyor, onlar paraleli savunuyor. HDP ile paralel perde gerisinden konuşuyor, Kandil'le paralel arasında irtibat var. Kandil-paralel-DHKP-C-CHP-MHP-HDP hepsi aynı yerde. Buna çatı çete derler. Temel nerede, millette. Millette temeli olmayanlar, çatı da çete kursalar, koalisyon kursalar milleti durdurabilirler mi?"

Yabancı yapım tanklarla Türkiye'de 10 yılda bir darbe yapanlar, 27 Mayıs'ta tanklarla caddelere inenler, 12 Mart'ta muhtırayla demokratik olarak seçilmiş iktidarı düşürenler, 12 Eylül'de tankları şehirlere salanlar, 28 Şubat'ta yine tanklarla şehre girenler artık bilsinler ki şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk yapımı Altay tanklarıyla sadece vatan savunmasındadır, millet savunmasındadır.

"ÖZGÜRLÜK BARIŞ GÜVERCİNİ KESİLEN ADAMLAR..."

HDP Eş Genel Başkanlarını eleştiren Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu: 

"Ankara, İstanbul'a gelip demokrasi, özgürlük, barış güvercini kesilen adamlar, Doğu'ya, Güneydoğu'ya gelince tehditlerini artırıyorlar. Siirt'te bizim mitingden çıkan genç kızlarımıza saldırdılar, darp ettiler. Ama kadına karşı şiddet konusunda her zaman duyarlı olan o çevreler hiç seslerini çıkarmadı. HDP'ye destek beyanı yapan aydınlardan, bu genç kızlarımıza yapılan şiddet konusunda bir ses duymadık. Milletvekillerimizi, muhtarlarımızı tehdit ediyorlar. Neden biliyor musunuz, önlerindeki tek engel AK Parti, ondan."

"ORALARA GİTMEK İÇİN YÜREK LAZIM"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli veya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Doğu ve Güneydoğu'ya gidemediğini söyleyen Davutoğlu,"Neden gitmiyorlar. Çünkü ülkenin her yerine gitmek için aşk, sevda lazım. Ama en önemlisi yürek lazım yürek" dedi.

Anahtar Kelimeler / İlgili Haberler: 

Kategori: