'KANDAN BAHSEDENEMEYDANI BIRAKIRMIYIZ'

4 Haziran, 2015 - 06:11 - Bu sayfayı paylaşın :   
-A +A

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisince İstanbul'un Beykoz ilçesinde düzenlenen mitingde, Türkiye'nin her yerinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirterek, 6 Haziran Cumartesi'ye kadar 81 vilayeti de gezmiş, görmüş olacaklarını söyledi.

AK Parti'nin milli iradeyle yürüdüğünü, seçim çalışmaları kapsamında 81 ile gidebilen başka bir parti bulunmadığını ifade eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

"HDP'nin eş başkanı buralara gelip özgürlükten bahsediyor, sonra Doğu'da, Güneydoğu'da milleti tehdit ediyor. 7 Haziran seçimlerinde eğer HDP barajı geçememişse kan kusturacaklarmış. Kandan, terörden, şiddetten bahsedene biz meydanı bırakır mıyız? CHP Genel Başkanı bakıyorsunuz HDP ile iş birliği halinde 'Diyanet'i kaldıracağız, imam hatiplerin orta kısmını kapatacağız' diyor. Biz izin verir miyiz?"

"Beykoz'a film platosu kuruyoruz"

Davutoğlu, Beykoz'a gelirken çocukluğunu hatırladığını, rahmetli babası ile Beykoz'un güzel insanların güzel diyarı olduğunu anlattı.

Beykoz'a çok güzel hizmetler yapacaklarını vurgulayan Davutoğlu, "Beykoz'un güzelliğini herkes görsün diye film platosu kuruyoruz. Beykoz'a metro gelecek. İstanbul'un her yerine metro konforu getirmeye kararlıyız inşallah. Ayrıca Şahinkaya Spor Kompleksi'ni yapıyoruz. Komplekste Beykoz'a yakışır her türlü imkan olacak" diye konuştu.

"Bu ülkede bunların bir dikili ağacı var mı?"

Başbakan Davutoğlu, Ataşehir'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, halkla buluşan   "Bu Kılıçdaroğlu bir zavallı, zavallı. Kendine güveni yok, oy istediği millete güveni yok. Aday olur İstanbul'dan büyükşehir belediyesine, oy verecek sandığı bulamaz. Kağıthane'ye 'Kağıttepe' der. Allah aşkına bu ülkede bunların bir dikili ağacı var mı?" dedi.

"Üçü değil topu gelse bize söker mi?"

2007'de bu kervanın durdurulmak istendiğini ifade eden Davutoğlu: konuşmasına şöyle devam etti:

"Allah aşkına üçü değil, topu gelse bize söker mi? Biz kimlere boyun eğmemişiz, kimlere direnmişiz. Bunlardan mı çekineceğiz. Arkalarında da üç tane paralel yapı var. Birisi Pensilvanya paraleli, birisi HDP'nin PKK-Kandil paraleli, biri de CHP'nin DHKP/C paraleli. Üçü, üç tane paralelle birlikte geliyor. Altısı değil, altmışı gelse, 7 Haziran'da zaferimizi engelleyebilirler mi? Biz onlar gibi lobilere güvenmeyiz, onlar gibi dışarıdan icazet almayız. Biz icazeti Hakkari'den Edirne'ye kadar milletten aldık, milletten alırız."

"Her ne hikmetse herkeste bir HDP merakı başladı''

Kartal'da da halkla hitap eden Başbakan Davutoğlu, kendileriyle millet arasına mesafe koymaya kalkışıldığını dile getirerek, iktidarda oldukları dönemde kimsenin inancına, mezhebine, etnik kökenine, kıyafetine, hayat tarzına karışmadıkları, yeni Türkiye'de hiç kimsenin kimliği, kıyafeti ve hayat tarzı dolayısıyla dışlanmayacağını vurguladı.

Üç partinin arkasında, üç paralel çetenin olduğunu belirten Davutoğlu, Pensilvanya, Kandil ve DHKP/C'nin koalisyon kurduğunu ve bir arada olduklarını aktardı.

Davutoğlu, ''Bakıyorsunuz eski CHP'yi destekleyen gazeteler, şimdi HDP'yi destekliyor. Ulusalcılar onlarla Kandil'de röportajlar yapıyor. Paralel, HDP ile perde gerisinden konuşuyor. Her ne hikmetse herkeste bir HDP merakı başladı'' değerlendirmesinde bulundu.

(AA)

Anahtar Kelimeler / İlgili Haberler: